KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9111095
nr 911 1095
Nils Asp
(1916-1987), Sverige
Träsnitt, Nils Asp (1916-1987), Båtar, Signerad -67, 270/310, motivet: 26x39
Nils Asp, svensk målare, grafiker, tecknare och pedagog, född i Stockholm 1916, död 1987 .
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 september 2014
kl 19:37:29
15/9 13:50:23
Nils Asp
Läs mer om Nils Asp